Tel: +420 602 648 398 | Email: stragoo@stragoo.cz

Novinka českého autora Oldřicha Rejla – Qubolo

Nová česká hra Qubolo: Kostky pro malé i velké

Také jste si rádi stavěli věže z kostek? Stragoo games přináší na pulty obchodů k nám i do zahraničí hru českého autora, ve které je stavění z kostek ústředním motivem. Qubolo má velmi jednoduchá pravidla. Od hráčů si však žádá prostorovou představivost, odhad situace i trochu štěstí. Kdo přelstí soupeře? Kdo bude nejlepším stavitelem? Qubolo je zábava pro děti i dospělé.

Principem nové české hry Qubolo je skládání věže z dřevěných dílků. Každý ze stavitelů určí svému soupeři dílek, se kterým bude v příštím kole hrát. Hráči pak staví svoji věž, na stavbu protihráče přitom nevidí! Komu se povede stavbu dříve zakončit, stává se vítězem.

Hra obsahuje i kooperativní nebo sólovou variantu, kdy se snažíte přelstít náhodu. Dílky pro budoucí tahy vám pak neurčuje protihráč ale hod kostkou.

„Qubolo umožňuje hraní ve více módech. Kooperativní varianta hry je vhodná například pro rodiče s malými dětmi. Procvičuje u dětí prostorovou představivost, drobnou motoriku a smysl pro fair play, dospělým hra v kompetitivní variantě ponechává prostor pro vymýšlení strategií a počítání,“ komentuje autor hry Olda Rejl.

Qubolo si v základním setu zahrají dva protihráči. Pokud vlastníte dvě sady hry, zahrajete si ji i ve čtyřech. Je proto vhodná i pro rodinné hraní. Hra má vysokou variabilitu a několik variant.

Hra s jednoduchými pravidly z masivních dřevěných dílů se ukrývá společně s dalšími komponenty v barevném plátěném pytlíku. Qubolo je svým zpracováním atraktivní pro malé stavitele, herní systém však má svůj půvab i pro starší hráče.

„Qubolo jsme už v prototypu představili našim zahraničním partnerům, u kterých měla velký úspěch. Od začátku ji tak připravujeme na celosvětový trh,“ komentuje úspěch hry Mgr. Václav Uzlík, produktový specialista značky Stragoo games, pod kterou hra bude vycházet. Výhradním distributorem pro Českou republiku a Slovensko je firma Teddies s. r. o.

Nová česká hra dokazuje, že i jednoduché stavění z kostek může být originální zábavou pro celou rodinu a stále je na něm co objevovat.

——-

 

Přidat komentář